Kompleksowa likwidacja szkód komunikacyjnych Gorlice i Nowy Sącz

Każdy z nas zetknął się kiedyś ze szkodą komunikacyjną. Możemy to my być poszkodowani, a mogła to być osoba z naszego bliskiego otoczenia. Jakie uczucia Ci wtedy towarzyszą? W myślach zastanawiasz się, co pierwsze zrobić i od czego zacząć. Na samą myśl o „użeraniu” się z Ubezpieczycielem boli Cię głowa. A kiedy pomyślisz jakie odszkodowanie dostał Wujek, jesteś cały w stresie. Za takie pieniądze nie da się naprawić auta. Nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie – obsługa likwidacji szkód komunikacyjnych z OC lub AC (także tych całkowitych) na terenie Gorlic czy Nowego Sącza to wyzwanie, któremu potrafimy podołać. Zapewniamy całościowe wsparcie niezależnie od tego, czy ma dotyczyć rozliczenia bezgotówkowego, czy gotówkowego.

Jak przebiega proces likwidacji szkody komunikacyjnej?

Procedura rozpoczyna się od zgłoszenia poniesionej straty u ubezpieczyciela, który natychmiast przystępuje do pracy nad gromadzeniem dokumentacji. W jej trakcie prosi on przede wszystkim o udostępnienie uszkodzonego mienia. Rzeczoznawca sprawdza wtedy, czy szkoda komunikacyjna jest całkowita, czy może jednak koszty naprawy nie przekraczają jego wartości. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek obrażeń ciała konieczna jest też zazwyczaj wizyta u lekarza orzecznika. Po zgromadzeniu niezbędnych informacji obsługa likwidacji z OC lub AC zmierza ku końcowi, a ubezpieczyciel wydaje decyzję w terminie przewidzianym przez prawo. Następnie pozostaje jeszcze rozliczenie, które może mieć formę bezgotówkową lub gotówkową.

Co wpływa na szybkość likwidacji szkody komunikacyjnej?

Znamy specyfikę działania firm ubezpieczeniowych i dlatego obsługa procesu, jakim jest likwidacja całkowitej szkody komunikacyjnej z ubezpieczenia OC lub AC, z naszą pomocą przebiega sprawnie i zgodnie z Twoimi preferencjami. Nie każdy chce oddawać samochód na naprawę bezgotówkową. Często zdarza się, że mamy swój zaprzyjaźniony warsztat bądź sami dysponujemy odpowiednim zapleczem. W ramach obsługi dołożymy wszelkich starań, by całe przedsięwzięcie wyglądało tak, jak tego oczekujesz. Termin wypłaty odszkodowania z polisy OC sprawcy lub ubezpieczenia AC zależy przede wszystkim od możliwie najwcześniejszego dostarczenia całej niezbędnej dokumentacji. W wielu wypadkach pracę ubezpieczyciela przyśpiesza też wysyłanie regularnych zapytań o to, na jakim etapie jest proces. Jeśli interesuje Cię sprawna obsługa likwidacji metodą bezgotówkową bądź gotówkową, skorzystaj z naszych usług w Gorlicach czy Nowym Sączu!

Obsługa likwidacji szkody

Miałeś szkodę komunikacyjną ale nie chcesz paść ofiarą zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy lub AC? Nie masz czasu aby myśleć o sprawach które musisz załatwić aby dostać uczciwe odszkodowanie ? Dobrze trafiłeś/aś nasza Kancelaria zajmuję się profesjonalną obsługą i likwidacją szkód komunikacyjnych w modelu zarówno bezgotówkowym, jak i gotówkowym. Posiadamy odpowiednie doświadczenie nabyte na przestrzeni lat, które prowadzi do otrzymania rzetelnego odszkodowania.

Zadzwoń i poinformuj nas o zaistniałym zdarzeniu.

– Zgłosimy za Ciebie szkodę komunikacyjną z OC sprawcy lub AC

– Zorganizujemy samochód zastępczy

– Przeprowadzimy oględziny samochodu

– Zorganizujemy demontaż uszkodzonych elementów przeprowadzając oględziny dodatkowe

– Prześlemy odwołanie

– Będziemy negocjować dla Ciebie jak najwyższe odszkodowanie

Po krótce opisałem przebieg likwidacji szkody komunikacyjnej z OC sprawcy i AC metodą bezgotówkową i gotówkową. Tych poszczególnych etapów jest dużo więcej jak np. „wiszenie na infolinii przez godzinę aby otrzymać informację”. Na Twoje szczęście to my zajmujemy się wszystkim, co związane z ich obsługą.


Pamiętaj! Pieniądze z odszkodowania zawsze trafiają na Twoje konto a warunki naszego wynagrodzenia ustalamy indywidualnie.

Bezgotówkowa likwidacja szkód z OC lub AC sprawcy

Na czym dokładnie polega bezgotówkowa likwidacja szkody z OC lub AC? Jak sama nazwa wskazuje, rozliczenia odbywają się bez udziału właściciela pojazdu. Jako osoba poszkodowana po prostu oddajesz swoje auto do warsztatu, a ten samodzielnie przeprowadza wszelkie formalności związane z likwidacją. Za wykonanie prac i obsługę kwestii proceduralnych odpowiada więc zewnętrzna firma, jednak zamiast powierzać swoje sprawy w ręce warsztatu lepiej przekazać je naszym fachowcom obeznanym w procedurach bezgotówkowych. Tym samym zyskujesz gwarancję, że wszystkie czynności są wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami i z uwzględnieniem Twoich interesów. Po zakończeniu prac naprawczych finansowych z AC lub OC sprawcy kierowca może odebrać swój samochód, który jest gotowy do normalnej obsługi. Tym samym dzięki wykorzystaniu bezgotówkowej formy likwidacji szkód komunikacyjnych oszczędzasz czas na zlecaniu i nadzorowaniu wszystkich czynności naprawczych i proceduralnych, co byłoby konieczne w przypadku wyboru metody gotówkowej. Z kolei nasze wsparcie daje Ci pewność, że uzgodnienia pomiędzy warsztatem a towarzystwem ubezpieczeniowym przebiegają w sposób uczciwy i zgodny obowiązującymi przepisami. Jeśli więc interesuje Cię profesjonalna obsługa likwidacji szkód komunikacyjnych w formie bezgotówkowej z OC albo AC sprawcy, zapraszamy do współpracy!

Szkoda całkowita z OC i AC – na co zwrócić uwagę?

O całkowitym odszkodowaniu mówimy wówczas, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe uznaje zniszczenia pojazdu za na tyle poważne, że naprawa jest według niego niemożliwa lub przestaje być opłacalna. W rezultacie firma decyduje się na wypłacenie kwoty odpowiadającej wartości samochodu w dniu szkody komunikacyjnej, od której odejmuje sumę uzyskaną za sprzedaż wraku. Jakie pułapki i haczyki są stosowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe w takiej sytuacji? Zdarza się, że firma odpowiadająca za obsługę odszkodowania zawyża cenę wraku. Uzyskanie kwoty wskazanej przez nią za sprzedaż tego, co pozostało pojeździe, jest więc niemożliwe. W rezultacie automatycznie zaniża się wycenę samego auta, a to oznacza wypłacenie mniejszego odszkodowania, czyli z Twojego punktu widzenia po prostu realne straty finansowe. Jak tego uniknąć? Skutecznym sposobem jest zlecenie naszym doświadczonym specjalistom obsługi bezgotówkowej likwidacji szkód komunikacyjnych z OC lub AC sprawcy. Zapraszamy do kontaktu współpracy!

© Copyright 2022  |  kancelaria-chudyba.pl